PROTEKO / AKTUALNOŚCI / Tablice interaktywne "skrojone na miarę" Cyfrowej Szkoły

Tablice interaktywne "skrojone na miarę" Cyfrowej Szkoły

Dodano: 2012-06-06

 

 

Tablice interaktywne to najpopularniejszy sprzęt, na który składają zamówienia dyrektorzy szkół uczestniczących w projekcie pilotażowym MEN „Cyfrowa Szkoła”. Rynek w Polsce proponuje wiele ich modeli, dlatego też przy wyborze sprzętu należy zwróć uwagę na technologię w jakiej tablica jest wykonana. Decyduje ona o rozdzielczości, z którą wiąże się precyzja działania. Od niej zależy również szybkość pisania, czyli to, czy podczas pracy na tablicy, kursor nadąża za narzędziem, z którego korzystamy i nie zniekształca naszego pisma.

 

Z technologią, związany jest również sposób obsługi tablicy. Może być ona obsługiwana specjalnym pisakiem lub palcem. Palec nie jest jednak naturalnym sposobem pisania, a ważne jest, aby zwłaszcza młodsi uczniowie mieli motywację do prawidłowego używania tzw. narzędzia pisarskiego. Pomoże im w tym posługiwanie się pisakiem na tablicy interaktywnej, jednak musi on mieć ergonomiczny kształt oraz pozwalać na pisanie linią różnej grubości, w tym cienką, która jest najwygodniejsza do odręcznego pisania tekstów na tablicy interaktywnej.

 

Czynnikiem istotnym przy wyborze jest powierzchnia tablicy. Powinna być odporna na uszkodzenia oraz suchościeralna, dzięki czemu nauczyciele nie zawsze muszą korzystać z funkcji interaktywnych. Należy także wziąć pod uwagę konstrukcję, która musi być sztywna, bez elementów wystających, które mogłyby łatwo ulec uszkodzeniu, jak np. półka na pisaki.

 

Wybierając producenta, dobrze jest sprawdzić, czy posiada on inne elementy systemu interaktywnego, które mogą współdziałać ze sobą lub działać niezależnie. Posiadamy w swojej ofercie tablice interaktywne: Interwrite DualBoard, działające w technologii elektromagnetycznej pasywnej, które obsługiwane są elektronicznym pisakiem oraz TouchBoard, tablice (dotykowe) pozycjonowane w podczerwieni, do których obsługi używa się palca lub dowolnego narzędzia. Obie mają tego samego producenta i dostarczane są z tym samym oprogramowaniem Workspace. Dla szkoły, w której pracują nauczyciele preferujący różne technologie, zakup tablic Interwrite jest bardzo wygodny, ponieważ lekcje przygotowane na DualBoard mogą być wykorzystane na TouchBoardzie i odwrotnie. Dzięki temu nie ma potrzeby opracowywania oddzielnie materiałów na każdą z nich, czego nie zagwarantuje zakup tablic różnych producentów.

 

Korzystanie z tablicy interaktywnej DualBoard to przede wszystkim precyzja i wygoda działania oraz możliwość odręcznego pisania po tablicy z dużą szybkością (6m/s). Obsługiwana jest ona za pomocą ergonomicznego pisaka (wyposażonego w prawy i lewy przycisk myszy oraz podwójne kliknięcie), który został uznany za narzędzie wspierające prawidłowe nawyki związane z pisaniem, przez co może zapobiegać dysleksji. Pisaki ładowane są w wygodnej ładowarce umożliwiającej zasilanie i przechowywanie pisaków, zawsze gotowych do użycia.

 
Wybierając urządzenia Interwrite,  w ramach kwoty przysługującej Państwa szkole, proponujemy dobór sprzętu z którym będzie się nie tylko doskonale pracowało, ale także który przyczyni się do poprawienia efektywności nauczania. Doradzimy Państwu przy wyborze sprzętu, przeszkolimy w obsłudze i zapewnimy sprawny serwis.

 

 
Zapraszamy  do kontaktu i zapoznania się z naszą pełną ofertą!
 
 pobierz broszurę