PROTEKO / AKTUALNOŚCI / EPSON numerem 1 w 5 kategoriach projektorów w Polsce

EPSON numerem 1 w 5 kategoriach projektorów w Polsce

Dodano: 2012-01-04

Epson jest światowym liderem w sprzedaży projektorów – pod względem liczby wszystkich projektorów sprzedanych na świecie jak i w technologii 3LCD, której jest twórcą.W Polsce Epson dzierży palmę pierwszeństwa w 5 kategoriach: kino domowe, panoramiczne WXGA i WUXGA oraz mobilne i interaktywne.


1. Kino domowe
Według badań firmy analizującej rynek – Futuresource – w trzech kwartałach 2011 roku Epson sprzedał 1.691 szt. projektorów do kina domowego, co daje firmie pierwsze miejsce i 36% udział w rynku oraz przewagę 15 punktów proc. nad następnym producentem. Pierwsze miejsce w tej kategoria dotyczy projektorów 720p i 1080p oddzielnie oraz łącznie.
„W ostatnim kwartale roku spodziewamy się wzrostu sprzedaży – po pierwsze tradycyjnie przed świętami rośnie zainteresowanie tymi projektorami” – mówi Aleksandra Jasińska, Visual Instruments Account Manager w Epson. „Dodatkowo, w październiku wprowadziliśmy do oferty nowe, ciekawe modele – rodzinę trzech projektorów 3D w rozdzielczości full HD 1080p, w tym jeden z bezprzewodowym przesyłaniem sygnału po Wi-Fi oraz ciekawy projektor ze stacją dokującą do iPhone, iPod i iPad.”

2. Projektory panoramiczne WXGA (1280x800)
Zainteresowanie projektorami panoramicznymi zauważalnie rośnie, bo jest to dziś praktycznie standardowa rozdzielczość notebooków, które są w większości źródłem sygnału dla projektorów biznesowych. W tej klasie Epson jest numerem jeden, z 28% udziałem w rynku (9 pkt. proc. więcej od kolejnego na liście).

3. Projektory panoramiczne WUXGA (1920×1200)
W tej klasie projektorów biznesowych Epson ma pierwszą pozycję z 30% udziałem w rynku. Barierą szybkiego wzrostu sprzedaży w tej grupie są wysokie ceny tych projektorów – to rozdzielczość większa niż full HD 1080p!

4. Lekkie projektory mobilne (do 2 kg)
W wielu dziedzinach biznesu projektor stał się tak powszechnym narzędziem jak notebook, stąd zainteresowanie użytkowników projektorami, które można zabrać w podróż – Epson ma rozwiązania wielkości kartki A4 i grubości 44 mm, co w praktyce oznacza, że projektor można włożyć do torby z notebookiem, zwłaszcza, że waży on zaledwie 1,6 kg.
W tej kategorii Epson jest w Polsce numerem 1, z 44% udziałem w rynku i druzgocącą, ponad dwukrotną przewagą nad kolejnym graczem na rynku, który ma zaledwie 18% rynku.

5. Projektory interaktywne
To najmłodsza kategoria - tak naprawdę, pojawiła się dopiero w połowie 2010 roku. W Polsce ma ogromne pole do rozwoju, bo świadomość zalet interaktywności jest coraz większa – bo coraz więcej osób miało kontakt z interaktywnymi tablicami w szkołach. Epson zajmuje w tej klasie pierwsze miejsce w Polsce z 43% udziałem w rynku i 9 pkt. proc. przewagą nad kolejnym producentem.

Wszystkie powyższe informacje rynkowe dotyczą trzech pierwszych kwartałów 2011 roku opierają się na danych firmy analitycznej Futuresource, badającej rynki na całym świecie.