PROTEKO / OFERTA ROZWIĄZAŃ / Systemy sterowania AV

Systemy sterowania AV


System sterowania to zintegrowanie i uproszczenie obsługi wszystkich lub wybranych urządzeń i systemów zainstalowanych w pomieszczeniu lub obiekcie. System sterowania pozwala uniknąć manualnego sterowania urządzeniami elektronicznymi i elektrycznymi zastępując piloty, wyłączniki, klawiatury, itp. Rozwiązanie oparte o PVS System może sterować i kontrolować pracę innych systemów takich jak: systemy audio video, klimatyzacja, oświetlenie, instalacje zasilające. Rozwiązania oparte o PVS System mogą funkcjonować zarówno w ograniczonym zakresie np. sterowanie urządzeniami audio video, jak również pełnić rolę integratora instalacji w obiekcie. PVS System umożliwiają korzystanie z zasobów internetu i sieci lokalnej. Każdy PVS System może być dowolnym momencie rozbudowany zwiększając tym zakres funkcjonalny. Jednostka Centralna  połączona z elementami wykonawczymi może sterować i kontrolować pracę innych systemów takich jak: system audiowizualny, klimatyzacja, oświetlenie, zaciemnienie, instalacje zasilające. Sterując matrycami wizyjnymi i audio pozwala na dystrybucję wizji i fonii do innych pomieszczeń w zależności od chwilowej potrzeby lub wtedy kiedy zmieni się ich aranżacja (np. zostanie połączonych kilka sal)

 

Zaletą systemu jest możliwość zapisania w pamięci jednostki centralnej typowych dla danej aranżacji makroprogramów umożliwiających wykonanie całej sekwencji zdarzeń. Po dotknięciu jednego, odpowiedniego pola na Panelu Dotykowym ( interfejsie graficznym systemu ) wykonane zostaną w odpowiedniej kolejności wcześniej zdefiniowane i zapisane w pamięci instrukcje np.:

           - opuszczenie rolet okiennych

 - przyciemnienie światła w wybranych strefach i wyłączenie światła w innych strefach

 - włączenie zasilania projektora oraz przełączenie go na odpowiednie wejście sygnałowe

 - włączenie i uruchomienie np. odtwarzacza dvd i nagrywarki

 - ustawienie parametrów toru wizji i fonii ( poziomu głośności, barwy tonu itp. )

 - wybranie odpowiedniego kanału w tunerze TV naziemnej lub satelitarnej

 - przekazanie odpowiednich sygnałów audio i video do innych pomieszczeń lub na inne odbiorniki    w tej samej sali

- inne funkcje w zależności od posiadanego wyposażenie i życzenia klienta ( sterowanie                 klimatyzacją, wentylacją, elektrycznie zasilanymi oknami itp. )

 

Wykorzystana w PVS System technologia WIFI oraz LAN wraz z odpowiednimi platformami programowymi pozwala na bezprzewodowa transmisje poleceń. Interfejsem graficznym może stać się:

 - bezprzewodowy Panel Dotykowy

 - notebook

 - palmtop

 - telefon komórkowy

 - zdalny komputer podłączony do sieci LAN, WAN i WLAN

 

Technologia LAN umożliwia ponadto:

 - zdalną wymianę oprogramowania jednostki centralnej ( np. gdy nastąpi wymiana sprzętu )

 - zdalną wymianę, modyfikację i rozbudowę funkcji pulpitu sterowania

 

Konfiguracja systemu jest dobierana indywidualnie do konkretnej sali, a wygląd i funkcje interfejsu graficznego dostosowany do wymagań użytkownika końcowego.