PROTEKO / AKTUALNOŚCI / Nowa seria projektorów Epson 3LCD o rozdzielczości XGA, WXGA

Nowa seria projektorów Epson 3LCD o rozdzielczości XGA, WXGA

Dodano: 2012-05-11

 

 

Firma Epson, od 2001 r. uznawana za światowego lidera w produkcji projektorów, wprowadza na rynek nową serię EB-1900 stworzoną z myślą o zastosowaniach biznesowych i edukacyjnych. Nowe projektory są wyjątkowo przystępne cenowo i oferują wysoką jakość obrazu oraz liczne przydatne funkcje.
 
Projektory z serii EB-1900 idealnie nadają się do zastosowań biznesowych i edukacyjnych, ponieważ można zainstalować je w salach spotkań, jak i postawić na biurku w dowolnym pomieszczeniu. Dzięki zastosowaniu technologii 3LCD firmy Epson gwarantującej wysoką jakość wyświetlanych prezentacji, projektory z serii EB-1900 zapewniają żywe i naturalne kolory oraz taką samą, wysoką moc światła białego i barwnego. Rezultatem jest jasny obraz nawet w świetle dziennym.
 
Wszystkie projektory z tej serii są wyjątkowo kompaktowe i oferują wiele przydatnych funkcji. Modele EB-1965, EB-1955 i EB-1945W wyposażono w łączność Wi-Fi oraz gniazdo DisplayPort, pozwalające na wyświetlanie treści wideo w wysokiej rozdzielczości. Kolejnym udogodnieniem dostępnym w modelach EB-1965, EB-1955 i EB-1945W jest nowa funkcja „asystenta ostrości”. Umożliwia ona precyzyjną kalibrację ostrości w dowolnym pomieszczeniu przy wykorzystaniu obrazów testowych. Ponadto nowa aplikacja EasyMP Network Projection firmy Epson pozwala użytkownikom wyświetlać zdjęcia i dokumenty z urządzeń z systemem operacyjnym iOS przez przesyłanie ich do projektora za pośrednictwem sieci. 
 
Frédéric Haton, starszy menedżer ds. projektorów w Epson Europe, dodał: „Funkcja Screen Fit dostępna w modelach EB-1965, EB-1955 i EB-1945W umożliwia szybkie i łatwe dostosowanie parametrów obrazu do wykorzystywanego ekranu. Modele te oferują też prowadzoną w czasie rzeczywistym, automatyczną pionową i poziomą korekcję geometrii obrazu. Jest to nowe rozwiązanie firmy Epson, które gwarantuje zauważalną poprawę jakości obrazu w niecałą sekundę.”
 
Projektory z serii EB-1900 pozwalają zwiększyć produktywność dzięki funkcji dzielenia ekranu, umożliwiającej jednoczesne wyświetlanie różnych treści, jak i dzięki możliwości projekcji z nawet czterech komputerów jednocześnie. Urządzenia można też zaprogramować, aby automatycznie włączyły się o wyznaczonej godzinie i rozpoczęły projekcję z wybranego wcześniej źródła obrazu. Użytkownicy projektorów z serii EB-1900 mogą też wyświetlać pliki PDF bezpośrednio z pamięci USB.
 
Seria projektorów EB-1900 trafi do sprzedaży na przełomie maja i czerwca 2012 r. Gwarancja 36 miesięcy na projektor, a na lampę 12 miesięcy lub 1000 godzin pracy.