PROTEKO / AKTUALNOŚCI / Bezprzewodowy adapter obraz-dźwięk EZAir

Bezprzewodowy adapter obraz-dźwięk EZAir

Dodano: 2011-07-10

Dzięki zestawom EZAir można wyświetlać ulubione filmy z notebooka bezpośrednio na ekranie telewizora, a muzykę odsłuchać w systemie Surround 5.1. A wszystko to bezprzewodowo, dzięki adapterowi USB wpinanemu w wolny port komputera i stacji odbiorczej, w jednej z kilku wersji.

 

EZView służy do przesyłu obrazu i dźwięku z notebooka lub PC na TV HD, monitor, projektor, lub multimedialną tablicę edukacyjną. Stacja odbiorcza w tym zestawie ma takie złącza jak HDMI zapewniające wyświetlenie obrazu z maksymalną jakością 720p, a także D-SUB czyli komputerowe analogowe – sprawdzi się przy starszych projektorach, monitorach i tablicach interaktywnych (rozdzielczość do 1400x1050 punktów). Dźwięk dostępny jest poprzez port HDMI lub złącze mini-jack lub PC na dowolny system audio (np. kino domowe, głośniki, amplituner, wieża Hi-Fi). Bezprzewodowe połączenie pozwala korzystać z notebooka w dowolnym miejscu oddalonym maksymalnie o 10 metrów od zestawu audio. Brak przewodów daje swobodę, a jednocześnie zapewnia doskonałą, cyfrową jakość przesyłania sygnału audio. Dostępne złącza dźwiękowe to optyczne i elektryczne (chinch) wyjście cyfrowe oraz analogowe złącze mini-jack.

 

EZDock to stacja dokująca służąca do bezprzewodowego łączenia notebooka lub PC z monitorem, myszą, klawiaturą a także głośnikami. Dzięki niemu można bez problemu pracować na maszynie oddalonej od biurka nawet o 10 metrów. Doskonale sprawdzi się jako zastępstwo zwykłej firmowej i znacznie droższej stacji dokującej. Zestaw oferuje 2 porty USB, cyfrowe złącze monitorowe DVI, oraz stereofoniczne analogowe złącze dźwiękowe mini-jack.

 

EZViev+

to najbardziej rozbudowana wersja, która pozwala na przesyłanie obrazu Full HD i dźwięku w jakości Surround 5.1 z notebooka lub PC na TV HD, monitor, projektor, lub multimedialną tablicę edukacyjną, oraz na dowolny system audio (np. kino domowe, głośniki, amplituner, czy wieżę Hi-Fi. Dostępna jest pełna paleta złączy, a mianowicie HDMI zapewniające rozdzielczość Full HD (do 1920x1080 punktów) na wyjściu, a także dźwiękowe złącze optyczne pozwalające uzyskać dźwięk