PROTEKO / OFERTA PRODUKTÓW / Tablice interaktywne / Interwrite DualBoard 1279

Interwrite DualBoard 1279


Tablica interaktywna Interwrite DualBoard to pierwsza tablica multimedialna, która pozwala na jednoczesną pracę dwóch uczniów lub uczestników spotkania. Współpraca przy tablicy Interwrite mobilizuje uczniów do pracy i motywuje do rywalizacji. Najnowsze rozwiązanie bezprzewodowego połączenia tablicy z komputerem za pomocą odbiornika radiowego ułatwia swobodną pracę na tablicach Interwrite. Pozwala też na jednoczesną pracę do dziewięciu urządzeń jednocześnie na jednej stronie tablicy. 


Nauczyciel cały czas może kontrolować i nadzorować działania uczniów podczas pracy przy tablicy w trybie MultiUser. Może wykorzystać do tego bezprzewodowy tablet Interwrite Mobi lub po prostu komputer, który zwykle stoi na biurku.

Każdy kto uczy, szkoli lub prowadzi prezentacje wie jak ważne jest, aby przekazać słuchaczom treść w sposób zajmujący, ciekawy i skuteczny. W czasach gdy dzieci wcześniej potrafią obsługiwać komputer niż czytać i pisać, coraz trudniej jest zainteresować uczniów tematem lekcji. Tu z pomocą przychodzą nowe technologie. W większości szkół są już prawdziwe pracownie komputerowe i pojedyncze komputery w klasach, ale to nie wystarcza do przeprowadzenia interesującej lekcji. 

Wykorzystując tablicę interaktywną Interwrite DualBoard można w prosty i ciekawy sposób przedstawić całej klasie materiały multimedialne, a także w dowolnej chwili zacząć nanosić na nich własne uwagi, adnotacje, rysunki. Stojąc bezpośrednio przy tablicy nauczyciel może prowadzić lekcję, obsługiwać komputer i kontrolować pracę uczniów. Do tej pory na tablicy można było pisać tylko jednym pisakiem. Teraz dwie osoby mogą pracować jednocześnie na tablicy. Możliwość równoczesnej pracy na tablicy przy użyciu do dziewięciu urządzeń wspomaga kreatywną pracę większego zespołu. Wykorzystując nowe tablety Interwrite Mobi i panel LCD Interwrite Panel można stworzyć najlepsze warunki do pracy zespołowej gdzie ważne jest, aby każdy pomysł natychmiast był widoczny dla wszystkich uczestników. Daje to również możliwość zaktywizowania mało aktywnej grupy m.in. dlatego, że pojawiające się na tablicy elementy są w pewnym sensie anonimowe, ale widoczne dla wszystkich.

Bardzo ważną cechą jest sama konstrukcja tablicy. Została ona zaprojektowana do użytkowania w klasach co oznacza, że jest bardzo trwała i wytrzymała. Nie posiada ruchomych części, jest łatwa do czyszczenia i w pełni interaktywna z podłączonym komputerem. Dodatkowo zużywa mało energii elektrycznej dlatego można zasilać ją kablem USB bezpośrednio z komputera.

Zastosowanie tablicy interaktywnej Interwrite DualBoard w edukacji pozwala na:

 • aktywną współpracę uczniów oraz rozwijanie zdrowej rywalizacji dzięki możliwości jednoczesnej pracy na tablicy dwóch osób,
 • znaczne poprawienie efektywności procesu nauczania poprzez nowe możliwości i wsparcie nauczyciela w przygotowaniu interaktywnych lekcji,
 • precyzyjną pracę i trwałe użytkowanie dzięki najwyższym na świecie parametrom technicznym i jakości wykonania
 • sprawną i wygodną obsługę tablicy oraz komputera dzięki przyciskom funkcyjnym po obu stronach tablicy, pisakowi z przyciskami w pełni zastępującymi myszkę i bezprzewodowej komunikacji radiowej,
 • wykorzystanie tablicy na lekcji zaraz po podłączeniu ponieważ dostarczana jest z zestawem niezbędnych do pracy akcesoriów, a oprogramowanie zawiera tysiące gotowych do użycia elementów.
 • Tablica Interwrite DualBoard za swoje innowacyjne rozwiązania otrzymała na Targach Edukacyjnych w Kielcach certyfikat produktu „Klasy Marzeń”, a na rynku amerykańskim już zdobyła nagrodę Best in Tech 2009 przyznawaną za wysoką jakość i trwałość produktów.

 

 Pełna specyfikacja tablicy - pobierz 

 

Dostępne modele:

 

DualBoard 1279 -  Format tablicy 4:3, przekątna obszaru roboczego 79 cali (200 cm)
DualBoard 1289 -  Format tablicy 16:10, przekątna obszau roboczego 89 cali (225,5 cm)
DualBoard 1297 -  Format tablicy 16:9, przekątna obszau roboczego 96,5 cala (245 cm)
 

Tablica umożliwia pracę w trzech trybach:

1. Tryb lekcji - jest podstawowym trybem działania oprogramowania Interwrite Workspace. Umożliwia on interaktywną współpracę tablicy Interwrite, z komputerem użytkownika. Każdy element tej interakcji wyświetlany jest na tablicy Interwrite lub na innej powierzchni projekcyjnej, co umożliwia uczestnikom obserwowanie zmian. Korzystanie z trybu lekcji wymaga konfiguracji sprzętu: tablicy Interwrite TouchBoard, projektora multimedialnego używanego w trakcie prezentacji i komputera, na którym zainstalowano oprogramowanie Interwrite Workspace.

Praca w trybie lekcji dzieli się dodatkowo na dwa bardzo ważne tryby:
Tryb myszy – zapewnia dostęp do wszystkich funkcji systemu operacyjnego oraz programów zainstalowanych na komputerze z poziomu tablicy interaktywnej.
Tryb adnotacji nad pulpitem – umożliwia nanoszenie notatek na obrazach statycznych (np. zdjęcia) i dynamicznych (filmy wideo, animacje lub strony internetowe z aplikacjami flash).

2. Tryb biurowy (Tryb Office) - Użytkownik ma możliwość bezpośredniej współpracy z aplikacjami takimi jak: PowerPoint, Microsoft Word i Excel. Może dodawać adnotacje bezpośrednio na slajdzie, dokumencie lub arkuszu kalkulacyjnym, które stają się częścią pliku aplikacji. 

3. Tryb komputerowej tablicy sucho ścieralnej (Whiteboard Mode) - Tryb Whiteboard Mode jest to szybki i prosty sposób pracy, który wymaga tylko tablicy InterWrite DualBoard i komputera. W przypadku pracy w tym trybie, ręcznie robione na tablicy rysunki, notatki i obliczenia – wszystko, co zostało zapisane na tablicy za pomocą elektronicznego pisaka InterWrite z wbudowanym markerem Expo – zostanie przechwycone i zapisane jako strony w pliku, zapewniając kompletny zapis spotkania, wykładu lub zajęć szkoleniowych. Komunikacja między tablicą InterWrite DualBoard a komputerem w trybie komputerowej tablicy sucho ścieralnej jest jednokierunkowa. Nie są używane żadne projektory, więc dane wprowadzane w komputerze nie są wyświetlane z powrotem na tablicy. Cokolwiek zostanie napisane na tablicy za pomocą odsłoniętego ścieralnego na sucho pisaka InterWrite, zostanie wyświetlone na obrazie tablicy w komputerze w kolorze tuszu używanego na tablicy.
WAŻNE!!! Do pisania na tablicy InterWrite wolno używać tylko pisaków InterWrite (czy to otwartych, czy też zamkniętych). Tryb Whiteboard Mode należy wywołać przed rozpoczęciem pisania na tablicy. Program InterWrite nie może przechwycić niczego napisanego na tablicy przed włączeniem trybu Whiteboard Mode.
 


 

Promocja ważna do 30.06.2013

 

 Zobacz tablice w promocyjnych zestawach z projektorami Benq i Epson  tutaj

 

Interwrite i Sony dla edukacji

 

 

 

 • Twoje imię, nazwisko:
  Numer telefonu:
  Adres mail:
  Produkt:
  Treść wiadomości: